Jak skutecznie schudnąć?

Cześć,

Większość moich znajomych rozpoczęła treningi z jednego powodu – chęci zrzucenia zbędnych kilogramów. W tym artykule, postaram się przybliżyć Ci moje zasady odchudzania, które sprawdzają się u mnie, już od kilku lat.

  • Odchudzanie wymaga regularności i dyscypliny – szczupłe kobiety, zwykle poświęcają dużo czasu na liczenie kalorii, ważą porcje jedzenia oraz odmawiają sobie „zakazanych” produktów. Ten proces nigdy się nie kończy, a odpuszczanie sobie diety, kończy się niechcianym przybieraniem na wadze.
  • Prowadź dzienniczek diety – aktualnie używam aplikacji na smartfona, w której zapisuje sobie swoją wagę i śledzę postępy. Dzięki niej wiem, jak odstępstwa od diety wpływają na moją wagę i mogę lepiej je eliminować
  • Trenuj z rozsądkiem – polecam regularne ćwiczenia, które nie obciążają zbyt mocno stawów, szczególnie, jeśli masz sporą nadwagę. Lepiej jest codziennie pójść na spacer, niż raz w tygodniu katować się siłownią.
  • Zrób sobie dwie listy – produktów dozwolonych oraz produktów zakazanych. Warto zapisać je sobie na kartce i trzymać w portfelu, lub mieć je w telefonie. Dzięki tym listom, unikniesz wielu dylematów przy zakupach.
  • Unikaj jedzenia na mieście. O ile w fast-foodach dużych sieci masz wyszczególnioną ilość kalorii każdego posiłku, o tyle, w restauracjach czy barach szybkiej obsługi, nie masz pewności co do tego, ile makroskładników i kalorii ma każdy posiłek. Ponadto, większość restauracji serwuje ogromne porcje jedzenia pływającego w tłuszczu, które mogą zawierać ponad 1000 kalorii.
  • Dbaj o dobry nastrój – odstępstwa od diety biorą się ze złego samopoczucia. Postaraj się znaleźć inne sposoby, na radzenie sobie z emocjonalnym dołem – możesz na przykład zadzwonić do znajomej czy pójść do kina.