Trening dla kobiety aktywnej

Większość z nas, nie ma zbyt wiele czasu i trening, zostaje dla nas jedynie dodatkiem, do codziennych zajęć. W jaki sposób, można zwiększyć skuteczność treningu?

Po pierwsze, powinniśmy się zastanowić, jakie efekty chcemy osiągnąć. Jeśli zależy Ci na szczupłej sylwetce, powinnaś łączyć ze sobą zarówno ćwiczenia na siłowni, jak i odpowiednią dietę.

Wiele moich znajomych chcących schudnąć, po pracy wybiera ćwiczenia, które nie wymagają długich przygotowań i dojazdu na oddaloną siłownię. Dobrym rozwiązaniem mogą być wszelkiego rodzaju ćwiczenia cardio, takie, jak bieganie, skakanie na skakance czy jazda na rowerze. Jeszcze lepiej jest wtedy, gdy możesz ćwiczyć wraz ze swoim partnerem lub przyjaciółką, dzięki czemu, masz więcej motywacji. Kluczem jest tutaj dobre przygotowanie i planowanie sobie dnia tak, by nie tracić czasu na przykład na szukanie ubrania treningowego.

Drugim rodzajem ćwiczeń, które warto wykonywać, są ćwiczenia wzmacniające mięśnie. Zwykle kobietom nie zależy na budowaniu potężnych mięśni (co więcej, mogą być one nawet niepożądane), jednak nie powinnyśmy się obawiać ćwiczeń z ciężarami. Organizm kobiety wydziela naturalnie mniej testosteronu i w praktyce, nigdy nie dochodzi do nadmiernego rozbudowania mięśni.

Jeśli brakuje Ci czasu, powinnaś poświęcać więcej czasu na dokładne rozplanowanie treningu. Może Ci w tym pomóc trener personalny, dobrze sprawdzają się także aplikacje typu „wirtualny trener”. Jeśli poprawnie realizujesz plan treningowy, możesz osiągnąć lepsze efekty w krótszym czasie.